Peruki – teraz tańsze dzięki refundacji NFZ!

Z radością informujemy, że już teraz nie muszą Państwo ponosić całości kosztów związanych z zakupem peruki naturalnej czy syntetycznej, bowiem produkty takie zostały niedawno dodane do listy środków wspomagających leczenie. Oznacza to, że część sumy zakupu pokryje Narodowy Fundusz Zdrowia. W dalszej części artykułu dowiedzą się Państwo jaka jest obecnie kwota refundacji, kto może o nią wnioskować ora jakie warunki należy spełnić, aby została ona uznana.

Peruki dodano do listy środków wspomagających leczenie pacjentów zmagających się z nadmierną utratą włosów pod numerem identyfikacyjnym P.093

W chwili obecnej limit refundacyjny wynosi 250 złotych i o tyle maksymalnie możemy pomniejszyć sumę nabytego systemu uzupełnień lub peruki naturalnej czy też sztucznej. Warto jednak wziąć pod uwagę, że jeżeli koszt takiego produktu jest niższy lub też równy nadmienionemu limitowi, oznacza to, że odzyskają Państwo 100 % PONIESIONYCH KOSZTÓW, a więc produkt, który pozwoli Państwu znów poczuć się pięknie i odzyskać pewność siebie otrzymają Państwo całkowicie ZA DARMO. Muszą Państwo jednak pamiętać, że przy wyborze produktu droższego, konieczne będzie pokrycie pozostałej sumy z własnej kieszeni.

Refundacja peruk Bydgoszcz
Refundacja peruk NFZ

Poniżej prezentujemy poglądowy przykład, który w pełniejszym stopniu unaoczni Państwu jakich oszczędności dokonać można decydując się na skorzystanie z przysługującej Państwu możliwości refundacji:
Całkowita cena peruki: 600 złotych
Obowiązujący obecnie limit refundacji NFZ: 250 złotych
Kwota do zapłaty: 600 – 250 = 350 złotych
Procedura refundacyjna – informacje szczegółowe

Dnia 4 marca 2014 roku przyjęto załącznik 8 do rozporządzenia Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia o numerze 90/2013/SSOZ. Stanowi on podstawę pod zwrot kosztów poniesionych na zakup środków uzupełniających leczenie w przypadku pacjentów zmagających się z nadmiernym wypadaniem i przerzedzaniem się włosów, a także pacjentów, którzy niedawno przebyli zabieg chemioterapii, który to spowodował, że ich fryzura uległa znacznej redukcji pod względem objętości i gęstości. Pacjenci ubiegać się mogą o zwrot poniesionych na zakup peruki lub systemu uzupełnień kosztów jeden raz w danym roku kalendarzowym. Datę aplikacji o refundację wyznacza dzień wystawienia wniosku przez odpowiedniego lekarza.

Nadmieniony załącznik reguluje bowiem specjalizacje lekarzy, którzy mogą wystawiać rzeczone wnioski. Powinni się oni trudnić takimi dziedzinami jak:

 • Wenerologia,
 • Radioterapia onkologiczna,
 • Onkologia kliniczna,
 • Onkologia dziecięca,
 • Hematologia,
 • Hematologia dziecięca,
 • Ginekologia onkologicznej,
 • Dermatologia,
 • Chirurgia onkologiczna,
 • Chirurgia ogólna,
 • Chirurgia dziecięca.

Jak wynika z danych statystycznych, wnioski składane przez osoby, które nie mogą samodzielnie poradzić sobie z problemami z włosami spowodowanymi przebytą chorobą, uwarunkowaniami genetycznymi lub też innymi czynnikami zewnętrznymi takimi jak stres czy nieprawidłowa dieta.

Ostatnim krokiem procedury refundacyjnej jest rozpatrzenie wniosku przez przedstawicieli Narodowego Funduszu Zdrowia oraz jego potwierdzenie w jednym z oddziałów NFZ mieszczących się na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Jeżeli poszukują Państwo dodatkowych informacji dotyczących zwrotu kosztów za zakupioną perukę, zachęcamy do odwiedzenia witryny http://www.nfz-katowice.pl/, na której z całą pewnością znajdą Państwo wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie nurtujące Państwa pytania. Mogą Państwo także odwiedzić jedną z placówek NFZ, które to czynne są w dni robocze od godziny 8 do godziny 16. Przedsiębiorstwo Rokoko nawiązało współpracę ze wszystkimi działającymi w kraju placówkami Narodowego Funduszu Zdrowia.

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZYM ASORTYMENTEM PERUK ORAZ SYSTEMÓW UZUPEŁNIEŃ!