Peruki Syntetyczne

W tej sekcji naszej strony pragniemy zaprezentować Państwu jeden z produktów z naszej oferty. Chcemy w pełniejszym stopniu zaznajomić Państwa ze specyfiką peruk naturalnych, które to cieszą się obecnie wśród naszych klientów ogromnym zainteresowaniem.  Większość tego typu produktów dostępnych w naszym asortymencie wykonywana jest z wytrzymałego oraz miłego w dotyku włókna noszącego nazwę „kanekalon”. Zaskarbił on sobie ogromne zaufanie zarówno przedstawicieli branży jak i samych klientów, bowiem doskonale imituje włos naturalny, zarówno w kwestii wyglądu jak i struktury. Należy jednakże pamiętać, że jeżeli zdecydujemy się na produkt syntetyczny, zmienić musimy także nasze przyzwyczajenia pielęgnacyjne. Kosmetyki dostępne w  drogeriach i supermarketach okazać się bowiem mogą nieodpowiednie – konieczne jest stosowanie specyfików dedykowanych perukom z włókien syntetycznych.

Główne zalety peruk syntetycznych:

Poniżej prezentujemy najistotniejsze korzyści wynikające z nabycia peruki syntetycznej:

Peruka syntetyczna Bydgoszcz
Peruka syntetyczna Bydgoszcz
  • Dzięki swojej niezwykłej strukturze oraz właściwościom fizycznym, niemalże niemożliwe jest odróżnienie włókien sztucznych od ich naturalnych odpowiedników.
  • Specyfika kanekalonu sprawia, że nie występuje konieczność regularnego przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych, dzięki czemu doskonały wygląd peruki można utrzymać znacznie dłużej.
  • Mycie oraz układanie nie sprawią, że peruka zmechaci się czy zmieni swój pierwotny wygląd.
  • Cena systemu syntetycznego jest znacznie niższa od produktu w pełni naturalnego.

 

W dalszej części artykułu znaleźć można spis najpowszechniej stosowanych włókien syntetycznych:

Peruki syntetyczne Bydgoszcz
Peruki syntetyczne Bydgoszcz

Futura – włókna tego typu wyróżnia przede wszystkim niezwykła wytrzymałość. Oznacza to przede wszystkim, że wykonane na ich bazie peruki będą swoim właścicielom służyć przez wiele długich lat, pod warunkiem oczywiście, że zadbają oni o odpowiednią pielęgnację oraz konserwację. Warto także wiedzieć, że włókna Futura nie ulegną zniszczeniu nawet w sytuacji, gdy zostaną one wystawione na działanie temperatur równych lub nieco przekraczających 150 stopni Celsjusza. Nie są więc im straszne zabiegi stylizacyjne polegające na wykorzystaniu prostownicy czy lokówki.  Musimy jednakże pamiętać, aby farbować je wyłącznie przy pomocy specjalistycznych produktów. Bez obaw – są one dostępne w naszym sklepie!
Modacrylic – włókno to powstaje dzięki połączeniu akrylu i odpowiednich polimerów. Struktura oraz wygląd peruk wykonanych z rzeczonego materiału sprawia, że ich odróżnienie od fryzury naturalnej stanowi nie lada wyzwanie. Połączenie doskonałej jakości oraz korzystnej ceny szybko przełożyło się na ogromną popularność włókna, którą to zdobyło ono nie tylko w naszym kraju ale również za jego granicami.  Nie można także nie wspomnieć o zachwycającej żywotności materiału. Jeżeli tylko będziemy o niego odpowiednio dbać, peruka na jego bazie posłuży nam nawet do pięciu lat, co jest wynikiem godnym najwyższej pochwały.

Peruki syntetyczne – W jaki sposób o nie dbać?

Nie można zapominać, że pomimo faktu, iż produkty syntetyczne prezentują się niemalże identycznie jak fryzura wyhodowana samodzielnie, należy dbać o nie w wysoce specyficzny sposób. Pamiętajmy, aby przed przystąpieniem do jakichkolwiek zabiegów pielęgnacyjnych rozczesać poszczególne pasemka peruki. W tym celu użyjmy szczotki lub grzebienia o ząbkach charakteryzujących się dużą miękkością oraz znacznym rozstawem. Nie stosujmy także kosmetyków dostępnych w drogeriach i supermarketach, bowiem mogą one uszkadzać system. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w środki kosmetyczne dedykowane perukom syntetycznym.

Peruki syntetyczne – prawidłowa pielęgnacja

Pielęgnacja oraz konserwacja systemów wykonanych z włókien syntetycznych nie jest trudna i przy odrobinie wprawy z całą pewnością nie będzie Państwu stwarzać jakichkolwiek problemów. Pamiętać należy po prostu, aby stosować się do wytycznych specjalistów, które dla Państwa wygody przedstawiamy poniżej. Zanim przystąpimy do jakichkolwiek zabiegów, namoczmy perukę w letniej wodzie. Jej temperatura nie powinna przekraczać dwudziestu stopni Celsjusza. Celem usunięcia pozostałości łoju oraz wszelkiej maści zanieczyszczeń, do wody dodać możemy także profesjonalny szampon.
Kiedy już system zostanie wstępnie namoczony, perukę zacznijmy delikatnie uciskać i ugniatać, co umożliwi szamponowi przedostanie się do wnętrza systemu i rozpuszczenie pozostałości stosowanych wcześniej kosmetyków oraz co bardziej uciążliwych zabrudzeń. Kolejnym krokiem jest wypłukanie szamponu poprzez namoczenie produktu w misce w której znajduje się wyłącznie letnia woda. Po wyjęciu peruki możemy na jej powierzchnię zaaplikować dodatkowo odżywkę, która sprawi, że poszczególne włókna odzyskają swoją pierwotną elastyczność oraz blask.
Kiedy zakończymy całość procesu, warto perukę owinąć szczelnie ręcznikiem i zacząć ją delikatnie ugniatać, co sprawi, że tkanina wchłonie większość wody z produktu. Jeżeli jednak zależy nam, aby peruka wyschła całkowicie, pozostawmy ją na kilka godzin na wieszaku lub stojaku, co sprawi, że nadmiar wilgoci po prostu odparuje. Ostatnim krokiem jest odpowiednie czesanie, które powinno przebiegać w sposób delikatny i powolny przy użyciu szczotki lub grzebienia o szerokim rozstawie ząbków.

Peruki syntetyczne – jaka jest ich żywotność?

Peruki syntetyczne żywotność
Peruki syntetyczne żywotność

Produktom syntetycznym nie można odmówić niesamowitej popularności, która to spowodowana jest przede wszystkim ich wysoce korzystną ceną oraz doskonałą jakością. Ile one nam jednak posłużą? Wszystko zależy od tego, w jaki sposób są one pielęgnowane, przechowywane oraz konserwowane. W przypadku normalnego użytkowania, powinny one nam bez problemu służyć przez okres dwunastu miesięcy, jeżeli natomiast produkt nosimy relatywnie rzadko, czas ten wydłużyć się może nawet do dwóch lat. Zdarzyć się może jednak, że na skutek stosowania dużej ilości kosmetyków i środków pielęgnacyjnych, Państwa produkt zacznie się mechacić, natomiast jego poszczególne włókna zaczną tracić blask i wyglądać nieco nienaturalnie. W takim przypadku zachęcamy do powierzenia systemu naszym specjalistom, którzy to w miarę możliwości odnowią perukę i przywrócą jej dawny splendor w okazyjnej cenie. Jeżeli są Państwo zainteresowani tego typu usługą – zapraszamy do kontaktu!