Pytanie o to, jak pozbyć się łysienia, spędza sen z powiek wielu osobom. Ich grono jest liczniejsze niż mogłoby się wydawać! Z problemem tym mierzą się ludzie w różnym wieku – zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wypadanie włosów może mieć wiele przyczyn wynikających z różnych komplikacji i zaniedbań. Problemy tego typu zawsze mają jeden wspólny mianownik: wstyd, zakłopotanie i żyzne podłoże dla kiełkowania kompleksów, uprzedzeń i alienacji. Wybrakowana fryzura rzutuje nie tylko na estetykę, ale także na negatywny sposób myślenia o samym sobie. Dlatego właśnie wysokie zakola, gniazdko na czubku głowy, łyse placki czy przerzedzania mogą mieć zgubne skutki i poważne konsekwencje. Aby im przeciwdziałać i nie dać stłamsić się wypadającym włosom, trzeba działać szybko i skutecznie. Paleta rozwiązań w przypadku łysienia jest dość szeroka – suplementacja, dermokosmetyki, przeszczep włosów… Niestety, niewiele rozwiązań daje gwarancję efektu, a na większość z nich musimy poczekać. Jednym ze sprawdzonych od lat i rekomendowanych przez ludzi zmagającymi się z różnymi typami łysienia sposobem na skuteczne maskowanie ubytków fryzury są peruki. Markowe zastępcze fryzury autorstwa najlepszych projektantów znajdziesz w sklepie z perukami w Krakowie. Salon Rokoko, bo o nim mowa, słynie z imponującego asortymentu, w którym coś dla siebie znajdą nawet najbardziej wymagające osoby.

Jaką perukę wybrać?

Peruki naturalne i sztuczne Kraków
Peruki naturalne i syntetyczne Kraków

Rzetelna odpowiedź na to pytanie może być gwarancją satysfakcji z nowych pukli. Kwestii, które należy wziąć tu pod uwagę, jest całe mnóstwo. Na czele listy rzeczy do sprawdzenia jest oczywiście materiał, z którego zostały wykonane zastępcze włosy. Zasadniczo wyróżniamy dwa typy peruk: peruki naturalne i peruki syntetyczne. Pierwsze są zrobione z włosów ściętych od innych ludzi, drugie z pasm uzyskanych ze syntetycznych półfabrykatów. Peruki naturalne zwykle wykonuje się z włosów słowiańskich, azjatyckich lub europejskich, a za najcenniejsze – i jednocześnie najczęściej odpowiadające gustom Polek i Polaków – uchodzą te pierwsze. Oba rodzaje peruk mają swoje wady i zalety. Peruki naturalne uchodzą za bardziej realistyczne, dają możliwość stylizacji, są trwalsze, mają uniwersalne zastosowanie, z kolei peruki syntetyczne są znacznie tańsze, a przy tym dobrze się prezentują. To, który model wybrać, zależy od preferencji stylistycznych, zasobności portfela, ale także przeznaczenia nowej fryzury. Oprócz zastosowanych materiałów warto też zwrócić uwagę na długość i odcień włosów oraz ich skręt. Ważna jest również baza peruki oraz sposób mocowania do skóry głowy.

Po poradę do sklepu z perukami w Krakowie

Sklep z perukami Kraków
Sklep z perukami Kraków

Jak widać, zmiennych w tej układance jest całe mnóstwo. Może to wprawiać w zakłopotanie i zniechęcać do zakupu – szczególnie osoby, które kupują swoją pierwszą perukę. Z pomocą przychodzi sklep peruki Kraków. Salon Rokoko mieści się w stolicy Małopolski przy ul. Szlak 24. Miejsce to uchodzi za najlepszy salon perukarski w grodzie Kraka! Skąd taka renoma? Oprócz szerokiego wyboru różnych typów peruk, Rokoko sklep z perukami  gwarantuje wysoki poziom doradztwa. Nasi konsultanci chętnie podzielą się swoim doświadczeniem i wskażą, na co konkretnie należy zwrócić uwagę podczas kupowania peruki. Wizyta w sklepie z perukami daje możliwość przymierzenia swojej nowej fryzury, dotknięcia struktury włosów i bazy. Na etapie pierwszego zakupu to nieocenione! Dlatego właśnie stacjonarne sklepy z perukami są niezmiennie popularne, mimo że tego typu wyroby trychologiczne są również sprzedawane przez internet. Rokoko to ogólnopolska marka, która ma swoje salony perukarskie w największych miastach w Polsce. W tej chwili obsługujemy kilkanaście lokalizacji, a w ponad dwudziestoletniej działalności z naszych usług skorzystały tysiące klientów. Nic dziwnego, że logo Rokoko jest kojarzone z rzetelnością, zaufaniem i wsparciem, których potrzebują osoby zmagające się z kryzysem wypadających włosów.

Sklep perukarski Kraków: peruki dobre na wszystko!

Wypadanie włosów jest zupełnie normalnym zjawiskiem, które nie powinno przysparzać zmartwienia. Wystarczy spojrzeć na szczotkę do włosów lub grzebień – zawsze znajdą się tam pasma, które właśnie opuściły swoją cebulkę. Spokojnie! W ich miejsce już rosną kolejne. Kłopot zaczyna się wtedy, gdy liczba wypadających włosów powiększa się, a skóra głowy nie chce produkować nowych pukli. Taki stan rzeczy może mieć różne przyczyny – kwestie genetyczne, zaburzenia gospodarki hormonalnej, nadmierne stosowanie używek, intensywna farmakoterapia (np. chemioterapia), choroby współtowarzyszące, a nawet zła pielęgnacja włosów i skóry głowy. Ubytki mogą powodować też uszkodzenia mechaniczne. Przyczyn łysienia jest wiele, a rozwiązanie jedno: dobrze dopasowana peruka. Peruka sama w sobie oczywiście nie zwalcza przyczyny wypadających włosów, ale skutecznie maskuje ubytki, nie pytając o to, czym są one spowodowane. Nie ingeruje przy tym w strukturę organizmu, nie ma listy przeciwwskazań (czego nie można powiedzieć o zabiegu przeszczepiania włosów) i jest relatywnie tania. Wszystko to sprawia, że peruki naturalne i syntetyczne niezmiennie od dekad są najczęściej stosowanym remedium na różne stadia łysienia. Sprawdź ofertę Rokoko sklep peruki Kraków i przekonaj się, że zastępcze włosy są także dla Ciebie!